НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор

АКТИВНОСТИ

18 април
СДСМ со граѓаните на Штип: Заедно ќе ја обезбедиме иднината на државата Тимови на СДСМ во текот на целиот ден денеска се помеѓу граѓаните на Штип. Генералниот секретар Оливер...   Повеќе

18 април
(Видео, докази) Слушнете какви нелуѓе газеле во Штип Денеска ќе објавиме нови докази за упадот во автономијата на Универзитетот Гоце Делчев и негова злоупотреба за партиските...   Повеќе

18 април
Референдумот за ГТЦ ги обединува граѓаните на Центар Го поздравуваме овој чекор кој покажува дека граѓаните на Центар се обеднуваат околу вредсностите кои носат подобар живот...   Повеќе

18 април
Директен пренос од прес конференцијата на Владимир Милошев, претседател на СДСМ Штип Директен пренос (live streaming) од прес конференцијата на претседателот на ОО СДСМ Штип,...   Повеќе

17 април
Заев: Ако не дадат резултат преговорите во Брисел, опозицијата ќе мора да ја заврши работата – бегање нема! Властодршците станале господари на животот и на смртта, одлучувале...   Повеќе

17 април
[ВИДЕО] Заев гостин во "Под Лупа" на ТВМ телевизија Претседателот Зоран Заев гостин во емисијата „Под Лупа“ на ТВМ телевизија   Повеќе

17 април
Средбата на раководството на СДСМ со делегација на ОБСЕ Сето она што мисијата на ОБСЕ/ОДИХР го наведе во последниот Извештај за изборите во Република Македонија, за нарушените...   Повеќе

17 април
Средба со заменик-помошникот на државниот секретар на американскиот Стејт Департмент,Хојт Брајан Ји Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката...   Повеќе

17 април
Бараме директен пренос од седниците на Советот преку интернет Советничката група на СДСМ и опозицијата на денешната седница бара да се донесе одлука за директни преноси на...   Повеќе

16 април
СДСМ со граѓаните во Охрид, Груевски мора да замине Ова не е битка помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, ова не е битка на Зоран Заев и Никола Груевски. Ова е битка на слободните граѓани...   ПовеќеСДСМ