НАЈНОВИ ВЕСТИ

E - Информатор

АКТИВНОСТИ

25 април
ВИСТИНАТА ГИ ОБЕДИНИ ГРАЃАНИТЕ Денеска, дел до раководството на СДСМ во текот на целиот ден е со граѓаните на Гостивар.   Повеќе

24 април
Претседателот Заев се сретна со извршната директорка на ЦЕИ, Соња Локар Извршната директорка на ЦЕИ, Локар и претставничките на Форумите на жени на СДП во регионот ги...   Повеќе

24 април
Заев од Велес: Ова е народна битка со докази во 21 век, горда битка за Македонија Ајде заедно, здружено, сплотено, рамо до рамо, без разлика на етничка, религиска и партиска...   Повеќе

24 април
Интервју на претседателот Заев за Локално.мк Интервју на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за порталот Локално.мк   Повеќе

24 април
(Видео) Заев: Докази на илjадници страници до Oбвинителството против Груевски Бараме, јавниот обвинител да се одважи и веднаш да ја запре конструираната постапка за Пуч и да...   Повеќе

24 април
Делегација на СДСМ се сретна со работната група на земјите - членки на ЕУ за Западен Балкан Една од целите на проектот Вистината за Македонија е отворање на можноста за...   Повеќе

23 април
СДСМ во Велес: Во Вистината за Македонија се гледа надеж Граѓаните на Велес и околината даваат охрабрувачки силна поддршка за проектот што го извади на виделина сето зло што...   Повеќе

23 април
Прес 25 - (Видео, докази): Милионот кај Ивона, Груевски и Мијалков пресудиле за Сопот Се сеќавате како Ивона Талевска негираше дека милион евра легнале на нејзина сметка...   Повеќе

23 април
Да го зачуваме ГТЦ, гласајте на референдумот Ова е референдумот кој ќе го означи почетокот на крајот на владеењето на Никола Груевски. Ова е референдумот на кој граѓаните ќе...   Повеќе

23 април
Граѓаните го бранат ГТЦ, Груевски се плаши Ве повикуваме, да не дозволиме Никола Груевски и неговите соработници за нивни лични бизнис интереси да одлучуваат за ГТЦ...   ПовеќеСДСМ