mchi

Најнови вести

Мицкоски нека се спрема за пораз, ја водеше кампањата на Сиљановска и ја финишира исто како што почна, со фарса

dbi

19.04.2019

Соопштение за јавност

 

Како што ја започна кампањта на неговата кандидатка, Христијан Мицкоски така и ја финишираше, со фарса.

Вечерашното интервју на Мицкоски е очаен обид да ја сокрие сопствената паника од поразот што го чека на фер и демократски избори.

Од целата кампњата, ќе останат запаметени 10 клучни работи:


1. Фијаско на Мискоски и ВМРО-ДПМНЕ на централниот митинг во Скопје

2. Откажување на средбите со граѓаните на караванот на Сиљаноска и слаба поддршка кај граѓаните

3. Неспособност и незнаење на Сињановска за основни прашања меѓу кои и бројот на војници на Армијата

4. Сињановска е нечесна и неискрена пред граѓаните, иста како Мицкоски, наутро зборува едно, навечер друго.

5. Криминалци и осудени насилници ја поддржуваат Сиљановска, меѓу кои и Игор Југ.

6. Сиљановска е партиски послушник на Мицкоски и Груевски.

7. Кандидатката на Мицкоски не си го познава сопствениот народ.

8. Сињановска избега од тв дебата, бега од граѓаните и не ги почитува медиумите.

9. Мицкоски единствената навигација што ја добива е од неговиот вистински шеф, Никола Груевски.

10. Сиљановска застана против се и сешто, дури и против владата од деведесетите во којашто учествувала, а нејзиниот сопруг имал бизнис со фри шоп.


Граѓаните ги отфрлаат деструкциите, блокадите, кочењата, лагите на Мицкоски, Сиљановска и Груевски.

Граѓаните не сакаат враќање назад, изолација, неизвестност, туку напредок, сигурна иднина, НАТО, ЕУ, повеќе пари, подобар живот.

Затоа, во недела граѓаните избираат напредок, сигирна иднина, гласаат за Стево Пендаровски.

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени