mchi

Архива на вести

Мицкоски продолжува да биде промотор на мерките на СДСМ, граѓаните ќе добиваат пониски сметки за парно

Со намалување на ДДВ-то за испорака на топлинска енергија од 18 на 5 проценти, од почетокот на новата грејна сезона, граѓаните ќе добиваат помали сметки за парно греење.

dbi

23.05.2019

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше Охридскиот регион, институциите веќе постапуваат по препораките од УНЕСКО

Како што е јавно објавено, и Општина Охрид преку низ мерки активно е вклучена во процесот на исполнување на препораките од УНЕСКО за задржување на постојниот статус

dbi

23.05.2019

Ременски: Од морални и од правни причини, Вељановски да поднесе неотповиклива оставка од Комисијата за надзор на безбедносните служби

Така што, ако веќе влегуваме во делот на морализирање од апстрактна природа овде имаме конкретна ситуација, од која што зависат легитимноста и кредибилноста на сите процеси во кои што влегуваме како држава.

dbi

23.05.2019

Дали пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети ќе покажат морална одговорност и ќе поднесат оставки

Ги охрабруваме пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да гласаат ЗА одземање на мандатот на Никола Груевски, а оние против кои се водат судски предмети да се повлечат од нивните функции.

dbi

23.05.2019

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, и под водство на Мицкоски оваа партија е заглавена во матрицата на насилство

Ништо не е променето во партијата чиј почесен претседател е криминалецот и бегалец од правдата, Никола Груевски.

dbi

23.05.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени