mchi

Соопштенија

Генералниот секретар Кирацовски со честитика за 24 мај: Делото на Кирил и Методиј е водилка да работиме за општо добро на сите граѓани

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски, по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

dbi

24.05.2018

Со напуштањето на собраниската седница ВМРО-ДПМНЕ потврди дека е несериозна и не мисли на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ денеска побегна од директно соочување на аргументите во Собранието и ја напушти седницата на која се разгледуваат важни прашања за граѓаните.

dbi

23.05.2018

Бочварски на средби во Радовиш: Продолжуваме со спроведување на мерки што обезбедуваат повисок животен стандард

Потпретседателот на СДСМ, Благој Бочварски, вчера оствари средба со граѓаните на Радовиш на којашто се дебатираше на повеќе актуелни теми од интерес на граѓаните и државата.

dbi

23.05.2018

Кирацовски од Куманово: Со домаќинско работење обезбедуваме заштеди што ќе овозможат воведување на бесплатно болничко лекување

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски вчеравечер во Куманово учествуваше на отворена средба со граѓани, членови, поддржувачи и симпатизери на СДСМ.

dbi

23.05.2018

Честитка на Кирацовски до влашката заедница: Заедно, слободно, со меѓусебна почит и разбирање чекориме кон подобра иднина

По повод Националниот ден на Власите, генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, упати честитка до сите припадници на влашката заедница во Македонија.

dbi

23.05.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени