mchi

Соопштенија

При јавно објавен договор, ВМРО-ДПМНЕ се дрзнува да ја лаже јавноста, македонските топоними не се забрануваат

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ нема друг начин на делување освен ширењето лажни вести, измислици и невистини преку кои се обидува да ги манипулира граѓаните.

dbi

25.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со невистини, со Договорот се гарантира македонскиот идентиет, македонската посебност, македонскиот јазик

Иако Договорот е јавно достапен за сите, ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжи со невистините.

dbi

24.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ да не го вмешува СДСМ во нивните внатрепартиски процеси

ВМРО-ДПМНЕ треба да престане да го инволвира СДСМ во сопствените внатрепартиски поделби.

dbi

24.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја руинираше економијата, економските показатели ја докажуваат успешноста на Владата предводена од СДСМ

11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога долгот се зголеми тројно

dbi

24.06.2018

Го осудуваме нападот врз централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ не може да биде виновен за поделбите во опозициската партија

Очекуваме сите надлежни институции, согласно нивните законски надлежности, да го расчистат овој случај.

dbi

24.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени