mchi

Соопштенија

ВМРО-ДПМНЕ не може да ја закочи македонската иднина, граѓаните на референдум ќе го кажат последниот збор

Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ значеше 11 години стагнација на државата. 11 години криминал и сиромаштија, 11 години изолација, поделби, насилство, конфронтации и на домашен и на меѓународен план.

dbi

23.06.2018

Кирацовски од Прилеп и Охрид: Имаме шанса да обезбедиме влез во НАТО и ЕУ со обезбеден идентитет, да кажеме ДА за македонската иднина

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, придружуван од организациониот секретар на партијата, Миле Зечевиќ вчера беше во посета на Охрид и Прилеп каде што се сретна со граѓани, членови, активисти и поддржувачи од овие градови.

dbi

23.06.2018

Просечната плата продолжува да расте, се потврдува успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати.

dbi

23.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ може ,,да се пофали" само со провизиите за автопатите, во тек е изградба или реконструкција на 60 патни правци во државава

ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата може ,,да се пофали" само со договорените провизии, пропустите на автопатите и пустошот што го остави зад себе.

dbi

22.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е во конфузија и шири неточни, лажни вести, Договорот ја обезбедува иднината и ќе биде потврден од граѓаните на референдум

Постигнатиот Договор го зајакнува идентитетот, ги отвора евроатлантските перспективи на Македонија и е во согласност со врвните национални и државни интереси.

dbi

22.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени