mchi

Соопштенија

Дилемите се одамна затворени, граѓаните на референдум ќе го имаат последниот збор

Мицкоски да нема дилеми, тие се одамна затворени, граѓаните на референдум ќе го имаат последниот збор!

dbi

14.06.2018

Мирчески во посета на Велес: Имаме историски договор – обезбеден македонски идентитет и влез во ЕУ и НАТО!

Претседавачот на Централиот одбор на СДСМ, Пеце Мирчески вчера попладне беше во посета на Велес каде што се сретна со граѓаните и подржувачите на партијата.

dbi

14.06.2018

Потпретседателот Манчевски од Штип: ДА за македонската иднина, ДА за референдум, ДА за членство во ЕУ и НАТО!

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, вчера се сретна со граѓани, симпатизери и поддржувачи на партијата во Штип.

dbi

14.06.2018

Кирацовски од Могила, Новаци и Битола: На референдум граѓаните ќе имаат историска шанса, да кажеме ДА за македонската иднина

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски заедно со орагнизациониот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ и во текот на вчерашниот ден ги продолжи интензивните средби со граѓаните ширум Македонија.

dbi

14.06.2018

Иванов дејствува штетно за граѓаните и државата, покажа дека е политичка дивоградба на Никола Груевски и партиска марионета

Ѓорѓе Иванов работи на директна штета на граѓаните, против Македонија и против македонската иднина.

dbi

13.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени