mchi

Обраќања

Митрески: Со ребалансот на Буџетот го остваруваме ветувањето дадено пред граѓаните за минимална плата од 12 000 денари

Видео од обраќањето на пратеникот Јован Митрески на комисијата за финансирање и буџет, по однос на точката за ребаланс на буџетот за 2017 година

dbi

17.07.2017

Шилегов: Разрешување на Зврлевски поради реална нестручност, неспособност и намера да го помага криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Ќе гласаме за разрешување на Зврлевски поради реална нестручност, неспособност и намера да го помага криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

dbi

12.07.2017

Заев: Апелирам, да ми водите грижа за граѓаните!

Видео и фотографии од обраќањето пред граѓаните пред седиштето на СДСМ, на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по изборот за нов премиер на Република Македонија

dbi

01.06.2017

Заев: Следуваат сериозни реформски процеси што ќе го унапредат квалитетот на живот на сите!

Фотографии и видео од изјавата за медиуми на претседателот на СДСМ, Зоран Заев по изборот за премиер на Р.Македонија.

dbi

01.06.2017

Заев: Ќе работиме на сплотување и за живот во Македонија за сите!

Видео линк од обраќањето на претседателот на СДСМ, Зоран Заев во Собранието на Република Македонија по изборот за нов премиер на Република Македонија.

dbi

01.06.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени