mchi

Прес центар

СДСМ Прилеп: Нова кривична пријава против Марјан Ристески за тешки злоупотреби

Само во 2015 година е набавено гориво за службените возила во вредност од околу 2 милиони 800 илјади денари, а не се изготвувале налози за патување и не се евидентирале возилата во кои се става горивото.

dbi

25.08.2017

Бочварски: На локалните избори ќе победи СДСМ

Веруваме во победа во сите градови и во сите општини во Република Македонија, ќе одиме на победа и тоа е единственото нешто за кое размислуваме и работиме како партија во овој период.

dbi

24.08.2017

Бочварски: Обезбедени се пари за изградба на патот Дреново-Градско, владата на СДСМ работи за граѓаните

Владата предводена од СДСМ и надлежното министерство продолжуваат да работат во интерес на граѓаните, обезбеден е грант од 35.4 милиони евра, неповратни средства од ИПА програмата за изградба на патот Дреново-Градско за што е потпишан билатерален договор со Европската Унија.

dbi

24.08.2017

Весковски: Јакимовски да ја прекине јавната расправа за изменување на ДУП за Карпош 3 се до завршување на локалните избори

Заедно ќе успееме и ќе ја вратиме Општината во рацете на жителите на Карпош. Граѓаните на Карпош знаат што е добро за нивната Општина и тоа ќе го покажат на локалните избори со голема победа на СДСМ во Карпош.

dbi

24.08.2017

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за покривање на неуспесите и загубената поддршка од граѓаните на Гази Баба

Сакајки да ја дефокусира јавноста за своите неуспеси во реализација на капиталните инвестиции

dbi

23.08.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени